top of page

Jak působí byliny v novém produktu Rewopain

Aktualizováno: 18. 4.Při vývoji našeho nového produktu zaměřeného na zánět a bolest jsme se spojili s předním českým odborníkem na tradiční a východní medicínu. Pečlivě jsme vybírali složení tak, aby jednotlivé byliny působily v dokonalé synergii. K vysokému obsahu kyseliny hyaluronové jsme namíchali promyšlenou kombinaci následujících bylin:

Pryskyřice kadidlovníku prokazuje řadu biologických účinků, boswelové kyseliny ve směsi s dalšími obsahovými látkami mohou zastavit produkci prozánětlivých látek nazývaných leukotrieny cestou blokace enzymu 5-lipooxigenázy při endogenní syntéze kyseliny arachidonové. Nežádoucí leukotrieny také ovlivňují aktivitu bílých krvinek, které se zúčastňují zánětlivých procesů v kloubech a také ve střevním traktu (IBD), přičemž účinek komplexu obsahových látek kadidlovnínku je odlišný od kortikoidů a nesteroidních antirevmatik, které snižují syntézu prostaglandinů a tzv. cyklooxygenázovou aktivitu v procesu zánětu a vzniku bolesti.

Symptomatická úleva při osteoartridě a zánětlivé chorobě střeva (IBD) je hlavním přínosem užívání extraktů z této klejopryskyřice, která se často značuje v literatuře jako indické olibanum (Olibanum indicum).

Kurkuma je koření s výrazným žlutým zbarvením a mnoha léčivými vlastnostmi. Aktivní látkou v kurkumě je kurkumin, který má silné protizánětlivé a antioxidantové účinky. Tato bylina byla tradičně využívána v tradiční indické medicíně (ayurvédě) a v asijské kuchyni pro své zdravotní benefity. Kurkuma má potenciál podporovat zdraví kloubů, snižovat záněty, a může být užitečná při podpoře trávicího systému. Studie také naznačují, že kurkumin může mít neuroprotektivní vlastnosti a mít příznivý vliv na kardiovaskulární zdraví.

Rutin z jerlínu se lépe snáší, než čistý kvercetin a navíc obsahuje extrakt další bioflavonidy genistein; kaempferol; a isorhamnetin ze zdroje Flos Sophorae Immaturus.

Tradiční použití hlíz harpagofytu v lidovém léčitelství zde vychází z empirických zkušeností afrických léčitelů zejména v Botswaně a Namibii , kteří rostlinu používali při léčbě alergií, popálenin, diabetu, lumbaga (housera) a jaterních onemocnění se přesunulo v moderní době k hlavním účinkům u degenerativních revmatických chorob, kde se přes holandské/bůrské osadníky použití přeneslo do Evropy.

Použití jako léčba bolestivých stavů přidružených k revmatickým chorobám, kde je nejvíce klinických důkazů různé úrovně. Pomoc při ztrátě chuti k jídlu a dyspeptické/trávící obtíže; podpůrná léčba degenerativního revmatismu, zejména kloubní artrózy, bolestivé osteoartritidy a zánětů šlach.

Zázvor je kořen s výraznými léčivými vlastnostmi. Jeho hlavní účinnou látkou je gingerol, který poskytuje zázvoru jeho charakteristickou chuť a také mnohé z jeho prospěšných účinků. Zázvor je známý pro své protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snižovat záněty v těle. Má též antioxidační schopnosti, což znamená, že může pomoci chránit buňky před poškozením volnými radikály. Zázvor je oblíbeným prostředkem pro zmírňování nevolnosti a zažívacích problémů, včetně těch spojených s cestováním, těhotenstvím a chemoterapií. Kromě toho má schopnost zvyšovat prokrvení, což může podporovat hojení a zmírňování bolesti.

Hřebíček je koření známé svými výraznými léčivými vlastnostmi. Jeho protizánětlivé účinky přispívají k úlevě od zánětů, zatímco analgetické vlastnosti poskytují účinnou podporu při zmírňování bolesti. Obsahuje silné antimikrobiální látky, což z něj činí efektivního bojovníka proti bakteriím a plísním. Hřebíček podporuje trávení tím, že stimuluje tvorbu slin a trávicích enzymů. Díky svým antioxidantům také chrání buňky před volnými radikály. S imunomodulačními účinky může přispívat k posílení imunitního systému.

Tužebník jilmový byl historicky používán pro různé účely, včetně léčby horečky, bolesti hlavy a zažívacích problémů. Také se někdy používá pro své protizánětlivé a močopudné vlastnosti.

Právenka latnatá obsahuje široké spektrum flavonidů a xanthonů, kde zejména první dávají rostlině výrazně hořkou chuť. Některé látky byly úspěšně testovány jako antimikrobiální, vč. malárie. Historické použití vychází samozřejmě z tradičního užívání v ajurvedské medicíně v Indii odkud se rozšířilo do tradiční čínské medicíny a v Evropě hlavně do Británie (British Herbal Pharmacopoeia).

Kozinec blanitý je jedno z hlavních čínských qi, tj. tonik s dokumentovanou historií požití po dobu nejméně 2 000 let. Použití jako adaptogen pro odolnost, antioxidant s normalizací hladiny cukru v krvi a normální činností kardiovaskulárního systému - cirkulace - udržení normálního krevního tlaku. Pro přirozenou obranyschopnost se používá podobně jako ženšen. V poslední době vědecké testování zjistilo, že nejdůležitější látkou je tzv. cykloastragenol, který má schopnosti aktivovat vlastní enzym těla telomerázu. Tento enzym je schopen zabránit zkracování konců DNA, které se nazývají telomery a umožňují kopírování DNA – pokud se telomery příliš zkrátí, příslušná DNA se nemůže dále replikovat a logicky se sníží věk příslušných buněčných struktur kódovaných DNA. Proto se kozinec doporučuje proti stárnutí a jeho „anti-aging“ efekt je dále studován. Správné, opakované kopírování DNA je také nejdůležitější u specializovaných buněk imunitního systému jako jsou T-lymfocyty, aby byly schopné rozpoznávat cizí antigeny od vlastních buněčných struktur těla.

Hlavní účinnou látkou v chilli papričkách je kapsaicin, který je zodpovědný za jejich pálivou chuť. Kapsaicin má protizánětlivé a analgetické účinky, což může pomoci zmírňovat bolest a záněty. Studie naznačují, že kapsaicin může mít i antioxidační účinky, pomáhat regulovat hladiny cholesterolu a podporovat metabolismus. Pálivá chuť chilli papriček může také stimulovat uvolňování endorfinů, což přináší pocit štěstí a pohody. Navíc mohou mít chilli papričky antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci v boji proti bakteriím.

154 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page