top of page
Karolína
karolína_web.jpg

Karolína Muchová je česká profesionální tenistka. Se svým všestranným a osobitým herním stylem na sebe poprvé výrazně upozornila během US Open v roce 2018 a o rok později získala na okruhu WTA Tour singlový titul na Korea Open v Soulu. Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v květnu 2021 na 19. místě. A být mezi dvaceti nejlepšími na světě, to už si zaslouží obdiv.

Na nejvyšší grandslamové úrovni si zahrála semifinále Australian Open 2021. Do čtvrtfinále také postoupila ve Wimbledonu 2019 po nejdelším utkání ročníku, v němž přehrála světovou trojku Karolínu Plíškovou. 

Rodačka z Olomouce v poslední době zaujala také jinak než sportovně. Během povinné tenisové přestávky sklidila na Instagramu uznání za domácí vystoupení, během kterého oslnila hrou na kytaru i zpěvem.

Všechny úspěchy Karolíny jsou zaplacené mnohaletou neustálou fyzickou dřinou, o které se běžnému člověku ani nezdá. Každodenní trénink představuje vekou zátěž pro organismus a profesionálové dobře vědí, že se o své tělo musí starat a dát mu vše potřebné, aby zvýšenou námahu nejen vydrželo, ale po skončení kariéry sloužilo dál nepoškozené totálním vyčerpáním.

„Vyzkoušela jsem unikátní noční kolagen REWOSKIN a ověřila si, že je pro mě, jako vrcholového sportovce, velmi prospěšný“ tvrdí Karolína.

“Myslím si, že kolagen je vhodné užívat především preventivně. Předchází jak zdravotním problémům, tak výsledky vidím i na své pleti.”

A proč se stala partnerkou projektu při vývoji jedinečné formule nočního kolagenu? „Jako profesionální sportovec jsem u toho chtěla být od začátku a oceňuji hlavně fakt, že všechny produkty prošly testy v akreditované mezinárodní sportovní laboratoři a jsou z hlediska dopingu pro sportovce absolutně bezpečné.“

patrik_web.jpg

Zhruba před čtyřiceti lety začínala sportovní dráha Patrika Šerého v ringu olomoucké Dukly. „Od sedmi let jsem dělal box, v mládeži jsem měl úspěchy na celostátní úrovni. Můj otec byl vždy fanda kulturistiky, já jsem to na něm viděl a začalo mě to lákat. Ale táta byl proti tomu. Chtěl, abych se věnoval boxu. Ale i přes jeho zákazy postupně vyhrála kulturistika, začínal jsem s činkami ve sklepě a za pár let už se mi dařilo i na závodech,“ vzpomíná na počátky své celoživotní vášně kulturista z Olomouce.

Ročně stihne reprezentovat Českou republiku na deseti tuzemských i mezinárodních závodech, udržení celosezonní soutěžní formy je přitom pro kulturisty nebývale náročnou záležitostí. „Neodpovídá to mému věku, každý dal dva tři maximálně čtyři závody. Proto mi říkají, že jsem v tomhle neuvěřitelný. Asi jsem fanatik. Byť nemusím být vždycky nejlepší, tak mě to neodradí. Jsem vděčný za to, že si jdu za svým úplně bezhlavě. Každý to máme nějak nastavené,“ dodává s úsměvem. Právě náročnost tréninku a přísného předsoutěžního režimu představuje až hraniční zátěž pro tělo i mysl. „Závodní kulturistika už není jako kdysi otázkou zdravého životního stylu. Naopak diety jsou tak extrémní, že tělo svým způsobem zabíjíte. Sám jsem to poznal, mám už osm měsíců odrovnané šlachy a doktoři dlouho nevěděli, co s tím. Chodím na vyšetření, kapačky, čištění krve a podobně. Pečují o mě lékaři Petr Neoral a Jiří Lošťák, jsou to kapacity, na které nedám dopustit. Kupuju nejdražší léky, používám několik druhů kolagenů. Tělu se snažím dávám maximum, ale při dietě se to stejně z organismu vyplavuje a látky chybí,“ tuší Patrik Šerý.

Patrik si velmi cení spolupráce s REWOSKIN Medical, která mu poskytuje špičkové kolagenové produkty. „Díky jejich skvělým kolagenům mohu i nadále při svém věku a fyzické zátěži vrcholově sportovat. Je to pro mě nesmírně důležité, protože bez podpory kvalitních doplňků by mé tělo tuto zátěž nesneslo. REWOSKIN Medical hraje v mém sportovním životě zásadní roli a jsem jim za to nesmírně vděčný,“ dodává Patrik.

Patrik
bottom of page